Prečo práve zlato v kozmetike

Už v dávnych antických časoch sa zlato používalo na spevnenie pleti, na chladenie a ako ochrana proti zápalom. Zlato sa výborne vmasíruje do pokožky a tvár tak získa žiarivú, jasnú pleť. Zlato dokáže viazať vlhkosť až do 300 násobku svojej hmotnosti.

Zlato – to najhodnotnejšie pre Vašu pleť

Zlato zaraďujeme k prvým kovom, ktoré bolo človekom obrábané. Súvisí to na jednej strane so žltou farbou a na druhej strane je zlato jedným článkom prírody.

Zlato svojou výnimočnou farbou spájame so slnkom. Toto zdôrazňuje aj jeho neustály lesk.

Zlato ako kov sa už viac ako 6000 rokov spracováva na šperk. Jeho vlastnosti ho robia veľmi atraktívnym. Vo viacerých kultúrach je súčasťou rituálnych predmetov.

V dnešných časoch sa zlato využíva ako v kulinárstve tak aj v medicíne.

Hlavné účinky látky pre mladší vzhľad

Zlato oslobodzuje pokožku od škodlivých látok. Zlato zvyšuje podiel kyslosti pokožky a pôsobí proti únave. Zlato je veľmi dobrý povrchový katalyzátor. Prostredníctvom zlata pôsobí pleť mladšie (pretože svetlo sa na povrchu láme), rovnomerne a hladko.

Med pomáha pleti zadržiavať vlhkosť a kyseliny, ktoré obsahuje, posilňujú ochranný kyslý plášť. Jemný, ukľudňujúci a čistiaci účinok medu zároveň pôsobí protizápalovo. Prepožičiava pleti hladkosť a hebkosť.

Kaviár. Vysoký podiel proteínov, lipidov, lecitínu a veľa stopových prvkov ako kobalt, horčík, fosfor, kremík, meď a predovšetkým zinok robia kaviár veľmi dôležitou látkou pre pleť tak isto ako voderozpustné vitamíny a aminokyseliny.

Pozitívne ovplyvňuje látkovú výmenu buniek a hospodárenie s vlhkosťou, minerály posilňujú pokožku. Toto má vplyv na spomalenie procesu starnutia pokožky, povzbudenie funkcií buniek a podporu regeneračného systému pokožky.

Immucell je extrakt z kvasníc ktorý je podľa najnovších biotechnologických metód optimálne izolovaný a očistený. Extrakt z kvasníc má stimulujúci účinok a pozitívne ovplyvňuje látkovú výmenu pokožky.