Odstraňovanie znamienok

Odstraňovanie znamienok

Materské znamienka sa často považujú za znamienka krásy. Už v starovekom Grécku boli dôležitým ukazovateľom charakteru. Častokrát si materské znamienko menšími kozmetickými zásahmi „prirobili“ a prírodu tak trošku poopravili. Aj v súčasnosti môžu byť symbolom sexepílu a vo väčšine prípadov nie sú pre nás nebezpečné. Ak sú však nevhodne umiestené, môžu byť skôr na obtiaž, či už z estetického alebo zdravotného hľadiska. Znamienka nachádzajúce sa napríklad na hlave, krku alebo prsníku sa mechanicky dráždia pri obliekaní, styku s retiazkou a pri iných každodenných činnostiach.

Materské znamienka sú tmavé ploché alebo vystúpené útvary na koži rôznej veľkosti a na celom tele ich môžu byť aj desiatky. Príčinou ich vzniku je nahromadenie pigmentových buniek líšiacich sa od prirodzene telovej farby. Vo väčšine prípadov majú tmavý, hnedý až čierny odtieň. Ich povrch je citlivejší ako okolitá koža, horšie sa regeneruje a často sa množí, čím môžu vzniknúť bunkové anomálie či, dokonca, zhubný melanóm. Aj preto je dôležité znamienka dôsledne kontrolovať.

Ak zistíte, že vaše materské znamienko sa mení, či už tvarovo, sfarbením alebo veľkosťou, navštívte lekára. Ten vaše znamienko vyšetrí a navrhne vhodný liečebný postup. Najčastejšie aj najpraktickejšie je chirurgické odstránenie znamienka.


Odstraňovanie znamienka

Tzv. vyberanie znamienka je bezbolestný zákrok, ktorý sa vykonáva v lokálnej anestézii. Znamienko sa rezom odstráni a následne sa malá rezná ranka zošije niekoľkými štichmi. Samotná „operácia“ trvá okolo 10 až 15 minút. Mnohí pacienti sa obávajú, že pokiaľ zákrok podstúpia, z ich nezhubného znamienka vznikne zhubný melanóm. Nie je to však pravda. Každé odstránené znamienko sa posiela na histologické vyšetrenie a, ak je nezhubné, nemusíte sa ničoho obávať.

Pri vypuklých typoch znamienok vzniká melanóm len výnimočne. V prípade, že je znamienko zhubné, ale bolo včas odstránené, je pravdepodobnosť vyliečenia takmer stopercentná. Odstránenie materského znamienka je vhodné aj v prípadoch, ak sa to nachádza na mieste, kde je alebo môže byť dráždené.

Pooperačná starostlivosť

Pooperačná starostlivosť nie je obtiažna, líši sa oblasťou vyberaného znamienka, napr. pri odstránení znamienka na chrbte je treba spať na bruchu, pri odstránení znamienka v podpazuší si nedávať antiperspirant, a pod. Všeobecne sa odporúča necvičiť, obmedziť styk ranky s vodou a nenatierať krémom prípadne make-upom. Oblasť, v ktorej bol chirurgický zákrok prevedený, by sa aspoň mesiac nemala vystavovať slnečnému žiareniu, preto je dobré znamienko odstrániť mimo letných mesiacov. Vždy je však potrebné riadiť sa radami chirurga.

Na estetickej klinike Victoria Regia vám vaše materské znamienko nielen odstránime, ale aj podrobíme histologickému vyšetreniu a o výsledkoch vás budeme informovať. Nájdete nás v Bratislave, v nákupnom centre Eurovea. Navštívte nás osobne alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle  02 206 206 90  
info@victoria-regia.sk

Pre bližšie informácie o cene zákroku si pozrite náš cenník.

Neboli nájdené žiadne záznamy.
Chirurgické odstránenie znamienka  menšie               60 €
Chirurgické odstránenie znamienka  väčšie                 90 €
 

Ján, vek 26, Senec

Co sa týka znamienka mal som s tým dosť vážny problém.
Nachádzalo sa v blízkosti intímnych partií. Tk si to asi viete predstaviť.
Prinášalo mi iba problémy.
Po konzultácii na klinike Victoria Regia som sa rozhodol pre rázne riešenie. 
Zákrok bol absolútne bez bolesti a vďaka lekárskej starostlivosti sa
môj problém úplne vyriešil.
Skvelá práca. Ďakujem.

Dagmar, vek 47, Rajka

Veľmi pekne ďakujem klinike Victoria Regia.
Bála som sa ísť na zákrok, ktorý by mi odstránil materské znamienko z krku.
Bolo dost veĺké. Asi ako dvojeurová minca. A všetkým na očiach.
Zahaľovala som ho oblečením, rôznymi šatkami a rolákmi. No jednoducho užila som si s ním peripetií až až.
Nakoniec som sa podrobila zákroku na klinike a problém je už minulosťou.

Soňa, vek 59, Bratislava

Znamienka z chrbta zmizli. 
Zákrok na klinike VR bol rýchly, bezbolestný a na vysokej profesionálnej úrovni.
Nebála som sa...len som vďaka svojej práci nemala čas. 
Ďakujem za všetko celému tímu.

Operácia kožných výrastkov a podkožných “hrčiek”, je vlastne odstránenie materských znamienok, bradavíc, výrastkov, lipómov, hemangiómov, fibrómov, atď. na tvári, krku, trupe a končatinách. Sú to novotvary postihujúce kožu a podkožie, ktoré predstavujú štatisticky najpočetnejšiu skupinu zo všetkých novotvarov. Ich odstránenie nie je náročné, záleží však vždy od umiestnenia a techniky odberu a šitia. Inak sa hoja jazvy na tvári, na chrbte, nad hrudnou kosťou a veľkými kĺbmi.

Patria sem:

  • Nezhubné kožné tumory ( “znamienka”, hemangiómy, fibrómy, histiocytómy, veruky,  …)
  • Zhubné kožné tumory ( basalióm, spinalióm, maligný melanóm)

Odstraňovanie znamienok

Znamienka sú najčastejšie sa vyskytujúcimi kožnými útvarmi. Často sa objavujú na tvári, krku či chrbte. Znamienka vznikajú počas celého života, neustále sa tvoria nové. Tvar znamienka nie je stály, mení sa pod rôznymi vplyvmi. V prípade zmeny tvaru alebo veľkosti znamienka je potrebné ho (minimálne preventívne) sledovať lekárom. Odstránenie (vyberanie) znamienok nemá len estetický význam. Je to aj prevencia pred vážnejšími zdravotnými problémami.

Bolesť a jazvy

Bolestivosť po odstránení kožných a podkožných útvarov je po odoznení lokálnej anestézie podobná ako keď sa porežete na danom mieste.

Zhrnutie

Operačný zákrok v lokálnej anestézii, trvajúci podľa rozsahu, počtu a povahy útvarov, počas ktorého sa chirurgicky tieto útvary odstraňujú. Vzorky sa posielajú na histologické vyšetrenie. Po zákroku odchádzate hneď domov a vyžaduje si dva týždne bez fyzickej námahy.