Korekcia viečok

Korekcia viečok

ČO JE PLASTICKÁ OPERÁCIA OČNÝCH VIEČOK?


Plastická operácia viečok, alebo aj blefaroplastika, je v podstate kozmetická úprava horných alebo dolných očných viečok, pomocou ktorej sa odstránia podkožné tukové vankúšiky a koriguje sa ich pokles (ptóza). Plastikou viečok sa tak zbavíte staršieho a unaveného vzhľadu.

Podľa dohody s pacientom a podľa stavu tkaniva je možné zákrok vykonať samostatne len na horných resp. len na dolných viečkach, prípadne zákrok skombinovať. Pokiaľ sú problémom spodných viečok len tukové vačky a nie je potrebné odstraňovať nadbytok kože, operáciu je možné previesť z vnútornej strany viečka cez spojivku, takže jazvy po zákroku ostanú ukryté.

Ak trpíte poklesom viečok alebo sa vám tvoria tzv. vačky po očami, je dobré podrobiť sa ich korekcii čo najskôr a zákrok zbytočne neodkladať. Výsledky tak budú výraznejšie a s dlhodobejším efektom. Plastická operácia viečok zlepší vaše videnie, vzhľad a sebavedomie.

Neboli nájdené žiadne záznamy.
Operácia horných viečok zahŕňa:

predoperačnú a pooperačnú starostlivosť vrátane konzultácie v cene 650 Eur.

Operácia dolných viečok zahŕňa:

predoperačnú a pooperačnú starostlivosť vrátane konzultácie v cene 750 Eur.


Pri operácii horných aj dolných viečok súčasne máte od nás benefit vo výške 300 Eur.

kontakt  02 206 206 90  info@victoria-regia.sk

Zuzana, 54 rokov, Trenčín

Ďakujem veľmi pekne klinike Victoria Regia.
Keby som vedela aký je to nekomplikovaný zákrok, učite by som tak dlho neváhala.
Teraz som maximálne spokojná.

Ďakujem.

Peter, 46 rokov, žijúci v Kanade

Srdečne ďakujem pánovi doktorovi Zacharovi a klinike.
Vďaka za profesionálny a ľudský prístup.
Vzhľadom na môj krátky pobyt na Slovensku som mohol absolvovať operáciu aj horných aj dolných viečok.
 

Plastická operácia očných viečok koriguje nadbytočnú a ovisnutú kožu, ktorá má za výsledok unavený a smutnejší výzor tváre. Pokožka na očných viečkach je totiž veľmi jemná a navyše je najviac vystavovaná vplyvom okolia. Následkom toho v tejto časti tváre bývajú viditeľné prvé prejavy starnutia pleti. Vekom totiž dochádza nielen k strate elasticity kože ale aj tvorbe kožných nadbytkov na viečkach. Vznik ovisnutých viečok môže byť ovplyvnený faktormi ako dedičnosť, typ kože, životospráva, alergie, ochorenia obličiek atď. Nejde však len o chybu estetickú, ale aj funkčnú, ktorá vyvoláva pocit únavy a bolestivosť očí.

Zákrok sa vykoná zväčša v lokálnej anestézii, kedy môžu byť operované zároveň horné aj dolné viečka oka. Operatívne sa pri zákroku odstráni prebytočná koža, tukové vyskočenie a niekedy tiež časť poklesnutého svalu. Po operácii sa vyskytujú lokálne krvné podliatiny a opuchy, ktoré zmiznú za 10-14 dní. Postupne odoznie a zjemní sa výzor jaziev a výsledok operácie je viditeľný asi za 6 mesiacov.