Korekcia ušníc

Korekcia ušníc

Odstávajúce uši patria medzi najčastejšie kozmetické vady. Ľudia sa s touto vizuálnou chybou stávajú terčom posmechov, čo sa odrazí na ich nízkom sebavedomí a psychike. Odstávajúce ušnice vznikajú nedokonalým ohnutím časti chrupavky, pri ktorom dochádza k zväčšeniu uhla v zadnej časti ušnice na 150 stupňov a viac, pričom normálne zahnutá ušnica má 20 až 30 stupňov.

Moderná korekčná chirurgia vás dokáže tohto estetického diskomfortu zbaviť rýchlo a natrvalo. Vhodné obdobie pre podstúpenie tzv. otoplastiky je od šiesteho roku života.


Operácia

Operačný zákrok trvá 1 až 2 hodiny. Cieľom operačnej techniky je dosiahnuť prirodzený vzhľad ušnice bez nápadných známok chirurgického zásahu. K ušnej chrupavke sa pristupuje člnkovitým vyrezaním časti kože na zadnej strane ušnice, ktorá je následne vyformovaná do požadovaného tvaru a stehmi je priblížená k hlave. Stehy sú vyrobené zo vstrebávateľných materiálov, takže nezanechávajú jazvy a zaniknú po 3 až 4 týždňoch. Operácia je ukončená celkovým obviazaním hlavy elastickou bandážou, ktorá udrží uši v správnej polohe.

Pooperačný priebeh

Prvý preväz uskutočňujeme 1 až 2 dni po operácii. Elastický obväz by sa mal nosiť 10 až 14 dní. Potom postačí už len nosenie čelenky počas spánku alebo pri športe (aspoň po dobu 1 mesiaca). Odporúčame vyhýbať sa kontaktným športom po dobu 3 mesiacov.

 

Neboli nájdené žiadne záznamy.
Operácia odstávajúcich uší           od      450 €
 

Marta, vek 52, Dunajská Lužná

Korekciu ušníc som absolvovala na klinike Victoria Regia asi pred šiestimi mesiacmi.
Dovtedy sa so mnou moje "lopúchy" viezli celým životom. 
Mávala som dlhé vlasy. Ale vekom a chorobou sa stalo to, že mi vlasy pomali redli a boli čoraz redšie. A  celkovému vzhľadu to vôbec nepridávalo.
Bola som nútená s tým niečo urobiť.
A stalo sa. Zákrok bol krátky a účinný. Po konzultácii na klinike Victoria Regia sme si s chirurgom dohodli termín a o týždeň som išla na zákrok.
Všetkým Vám zo srdca ďakujem.
 

Lívia, vek 22, Bratislava

Ahojte.
Niekoľko rokov už fotím pre rôzne časopisy ako modelka. Predvádzam oblečenie, spodnú bielizeň, ale i parfémy a účesy.
Aj napriek dlhým vlasom sa však moje uši snažili byť ešte viac populárne ako ja.
Musela som to riešiť.
Od prvého kontaktu až po zákrok na klinike Victoria Regia, prešli iba necelé 4 dni. Aj keď sa na termín zákroku čaká dlhšie, na klinike mi vyšli v ústrety vzhľadom na moje pracovné nasadenie. 
Rýchlosť, dôvera, skvelý prístup. 
A predovšetkým cenová dostupnosť.
Ak hľadáte pomoc u odborníkov a prijateľné ceny, tak túto kliniku Vám vrelo odporúčam.