Korekcia ušníc

Korekcia ušníc

Odstávajúce uši patria medzi najčastejšie kozmetické vady. Ľudia sa s touto vizuálnou chybou stávajú terčom posmechov, čo sa odrazí na ich nízkom sebavedomí a psychike. Odstávajúce ušnice vznikajú nedokonalým ohnutím časti chrupavky, pri ktorom dochádza k zväčšeniu uhla v zadnej časti ušnice na 150 stupňov a viac, pričom normálne zahnutá ušnica má 20 až 30 stupňov.

Moderná korekčná chirurgia vás dokáže tohto estetického diskomfortu zbaviť rýchlo a natrvalo. Vhodné obdobie pre podstúpenie tzv. otoplastiky je od šiesteho roku života.


Operácia

Operačný zákrok trvá 1 až 2 hodiny. Cieľom operačnej techniky je dosiahnuť prirodzený vzhľad ušnice bez nápadných známok chirurgického zásahu. K ušnej chrupavke sa pristupuje člnkovitým vyrezaním časti kože na zadnej strane ušnice, ktorá je následne vyformovaná do požadovaného tvaru a stehmi je priblížená k hlave. Stehy sú vyrobené zo vstrebávateľných materiálov, takže nezanechávajú jazvy a zaniknú po 3 až 4 týždňoch. Operácia je ukončená celkovým obviazaním hlavy elastickou bandážou, ktorá udrží uši v správnej polohe.

Pooperačný priebeh

Prvý preväz uskutočňujeme 1 až 2 dni po operácii. Elastický obväz by sa mal nosiť 10 až 14 dní. Potom postačí už len nosenie čelenky počas spánku alebo pri športe (aspoň po dobu 1 mesiaca). Odporúčame vyhýbať sa kontaktným športom po dobu 3 mesiacov.

 

Neboli nájdené žiadne záznamy.
Operácia odstávajúcich uší           od      450 €
 

Marta, vek 52, Dunajská Lužná

Korekciu ušníc som absolvovala na klinike Victoria Regia asi pred šiestimi mesiacmi.
Dovtedy sa so mnou moje "lopúchy" viezli celým životom. 
Mávala som dlhé vlasy. Ale vekom a chorobou sa stalo to, že mi vlasy pomali redli a boli čoraz redšie. A  celkovému vzhľadu to vôbec nepridávalo.
Bola som nútená s tým niečo urobiť.
A stalo sa. Zákrok bol krátky a účinný. Po konzultácii na klinike Victoria Regia sme si s chirurgom dohodli termín a o týždeň som išla na zákrok.
Všetkým Vám zo srdca ďakujem.
 

Lívia, vek 22, Bratislava

Ahojte.
Niekoľko rokov už fotím pre rôzne časopisy ako modelka. Predvádzam oblečenie, spodnú bielizeň, ale i parfémy a účesy.
Aj napriek dlhým vlasom sa však moje uši snažili byť ešte viac populárne ako ja.
Musela som to riešiť.
Od prvého kontaktu až po zákrok na klinike Victoria Regia, prešli iba necelé 4 dni. Aj keď sa na termín zákroku čaká dlhšie, na klinike mi vyšli v ústrety vzhľadom na moje pracovné nasadenie. 
Rýchlosť, dôvera, skvelý prístup. 
A predovšetkým cenová dostupnosť.
Ak hľadáte pomoc u odborníkov a prijateľné ceny, tak túto kliniku Vám vrelo odporúčam.

Príprava na operáciu

Základom pre absolvovanie akéhokoľvek estetického chirurgického zákroku je konzultácia s vaším chirurgom, ktorý posúdi váš celkový zdravotný stav, špecifické požiadavky na operáciu a na základe toho odporučí najvhodnejší spôsob zákroku. Bude vás tiež informovať o predoperačných a pooperačných postupoch a obmedzeniach, s ktorými budete musieť počítať. V závislosti od zvoleného chirurgického postupu a anestézie vám lekár odporučí absolvovanie predoperačných a predanesteziologických vyšetrení.

Priebeh operácie

Operácia ušníc trvá v priemere asi jednu hodinu v závislosti od rozsahu dohodnutého zásahu. V prípade komplexnejších operácií, ktoré zahŕňajú napríklad aj zmenšovanie aj tvarovanie ušného boltca, prípadne ešte iné korektívne zákroky, môže byť čas operácie aj dlhší.

Najčastejšie vykonávanými operáciami ušníc je tvarovanie a repozícia chrupavky, ktorú možno vykonať viacerými spôsobmi. Najbežnejším operačným prístupom je vytvorenie rezu na zadnej strane ušnice, skadiaľ chirurg získa prístup k chrupavke. Tá sa podľa potreby nalomí, zmenší, respektíve vytvaruje do požadovaného tvaru. V prípade zmenšenia ušnice je potrebné aj odstránenie prebytočnej časti kože.

Napriek tomu, že tento postup je bežne vo svete využívaný aj v prípade korekcie odstávajúcich ušníc, jeho nedostatkom je, že neodstraňuje povrchové napätie chrupavky v zadnej časti ušnice a ucho má teda sklon po čase sa vrátiť do pôvodnej polohy. My v avelane clinic preto uprednostňujeme v týchto prípadoch operáciu na prednej časti chrupky, čím ju oslabíme tak, aby potom nemala tendenciu vrátiť sa do svojej pôvodnej polohy. Rez sa pritom snažíme viesť tak, aby bol skrytý v prirodzených záhyboch kože a nezanechal viditeľné stopy po operácii. Pri takto vykonanom zákroku treba počítať s niekoľkými dňami rekonvalescencie navyše, jeho efekt je však dlhodobý a ponúka prirodzenejšiu formu ušnice.

Pooperačný režim a obmedzenia

Po operácii, pokiaľ pacient nebol operovaný v celkovej anestézii, nie je nevyhnutná hospitalizácia. V prípade zákroku realizovaného v celkovej anestézii, aj v tomto prípade budeme dbať o pooperačný komfort vás alebo vášho dieťaťa a kontinuálny monitoring životných funkcií a bolesti, ktorú tlmíme vhodnými liekmi. Samozrejmosťou na našej klinike je, že môžete ostať s vašou ratolesťou počas celej doby jeho alebo jej pobytu na klinike.

Počas pooperačného pobytu na klinike, ale aj pri prepustení do domácej starostlivosti treba počítať s bandážou hlavy. Pre hladké hojenie a čo najlepší efekt z operácie je veľmi dôležité, aby ste dodržiavali pokyny vášho lekára a nesnímali si obväzy skôr, ako to bude možné, a to aj napriek tomu, že vám alebo vášmu dieťaťu môžu spôsobovať určitý diskomfort najmä pri spaní. Minimálny čas nosenia obväzov je 3 dni po operácii. Po odstránení obväzov vám, či vášmu dieťaťu lekár poskytne sťahovaciu pásku, ktorú budete nosiť počas najbližších 2 až 3 týždňov. Operačné stehy vám v prípade potreby vyberie asi týždeň po operácii.

Deti by mali minimálne týždeň po operácii dodržiavať kľudový režim a aj počas ďalších 3 týždňov je potrebné dohliadať na nich, aby neprišlo k zraneniu uší. Dospelí pacienti sa môžu vrátiť k svojim každodenným aktivitám už asi tri dni po operácii.

Komplikácie

Bežnými pooperačnými ťažkosťami, ktoré môžu pacienti pociťovať v čase rekonvalescencie sú dočasný diskomfort a znecitlivenie v operovaných oblastiach, bolesti hlavy, opuchy a pod. Tieto ťažkosti sa dajú riešiť bežnými liekovými prostriedkami a v prípade opuchov sa odporúča držať hlavu čo najviac v zdvihnutej polohe.

Operácia ušníc je jednou z najbezpečnejších operácií, pri ktorej sú komplikácie, či nežiaduce účinky veľmi zriedkavé. Môže sa vyskytnúť krvná zrazenina, ktorú bude potrebné odstrániť, ak sa nerozpustí sama alebo pod vplyvom liekov. Prípadné stopy po zákroku, ktoré nevymiznú do niekoľkých týždňov po operácii možno ošetrovať špeciálnymi prípravkami na zjemnenie jaziev. Obrátiť sa na svojho lekára však môžete kedykoľvek, ak by vás niečo v priebehu rekonvalescencie znepokojovalo, najmä však ak by pacient mal po operácii horúčku, spozorovali by ste krvácanie alebo by vaše opuchy pretrvávali viac ako týždeň po operácii. Rozhodne sa treba obrátiť na vášho lekára v prípade, že by ste utrpeli úraz v mieste zákroku.