Korekcia kože prsníkov

Korekcia kože prsníkov

Snom každej ženy je mať pekné, plné a pružné prsia. Bohužiaľ, po rôznych diétach, dojčení a vekom sa pokožka natiahne a prsia sa tak stávajú poklesnutými a ovisnutými. Spôsobené to je najmä úbytkom hmotnosti prsnej žľazy. Koža prsníka je relatívne nadbytočná, veľa krát neesteticky voľne visí a zvyšok žľazy sa na hrudnej stene zosunie. Žena potom trpí pocitom menejcennosti a stráca sebavedomie. Riešením je plastická korekcia prsníkov.

Kedy je vhodná korekcia prsníkov?

Vhodnou kandidátkou na plastickú korekciu pŕs je každá žena s poklesnutými prsníkmi, ktorá netrpí výraznou nadváhou a nebola jej diagnostikovaná závažná choroba prsného tkaniva. Modelácia prsníkov nie je vhodná ani pre dojčiace ženy. Operáciu je dobré odložiť aj v prípade, že žena plánuje tehotenstvo v nasledujúcich 2 rokoch.


Príprava

Operácia si nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu. Tri týždne pred výkonom by sa nemali užívať lieky znižujúce zrážanlivosť krvi ako Acylpyrín, Aspirín, Anopyrín, antireumatiká a pod. Pred operáciou je nutné podstúpiť mammologické, sonografické, prípadne, i mamografické vyšetrenia. Od polnoci pred operáciou sa nesmie jesť, piť a fajčiť. Koža prsníkov musí byť suchá, to znamená, že by sa nemala mazať krémom ani telovým mliekom. Pred zákrokom je dobré oholiť si podpazušie. Operácia sa nedá vykonať pri výskyte akné na koži, ekzémoch a plesniach v podprsných ryhách, a pri zlom celkovom zdravotnom stave.

Operácia

Modelácia ochabnutých prsníkov je vždy veľmi efektná a prináša veľké uspokojenie ako pre pacientku, tak aj pre operatéra. Existuje veľký počet operačných postupov, ktoré rôznym spôsobom napravia tvar a pevnosť ochabnutých prsníkov. Podstatou operácie je vyzdvihnutie nízko položených dvorcov do normálnej polohy a zmenšenie nadbytočného kožného krytu pod ním. U prsníkov s výraznou stratou objemu žľazy využívame celý prebytočný kožný kryt pod dvorcom k doplneniu obsahu novovytvoreného prsníka. Tým získame mladšie vyzerajúci a plnší prsník.

Tak ako aj pri iných chybách, záleží vždy na podrobnom rozbore stupňa vady prsníka a na skúsenostiach plastického chirurga, aký postup si zvolí, aby konečný výsledok bol pre tvar prsníkov čo najprirodzenejší. Pre voľbu operačného postupu je rozhodujúci tvar a veľkosť prsníkov pred operáciou. Jazvy tak môžu byť umiestnené len okolo dvorca alebo doplnené šikmou vertikálou od dvorca smerom k podprsnej ryhe. Najčastejšie to však býva jazva obráteného tvaru T, kde horizontálne rameno je umiestnené v podprsnej ryhe.

Pooperačný priebeh

Pooperačné bolesti nie sú veľké a dajú sa znížiť bežnými analgetikami. Pokiaľ sú počas operácie zavedené drény, odstraňujú sa za 24 až 48 hodín. Piaty deň po operácii je možné odstrániť obväz a obliecť si podprsenku. Podkožne zavedené nevstrebateľné stehy sa odstraňujú 17. až 21. deň po operácii. Po dobu najmenej 4 týždňoch je nutné nosiť elastickú podprsenku bez kostíc aj cez noc, po dobu 5 týždňov nespať na bruchu. Je vhodné po dobu 6 týždňov po operácii prekrývať jazvy prúžkom nealergizujúcej náplasti. Bezprostredne po operácii sa žena cíti veľmi dobre a často po dvoch týždňoch je schopná bežných úkonov.

Komplikácie

Modelačná mammoplastika nie je tak komplikovaná ako zväčšenia či zmenšenie pŕs. Preto sú aj komplikácie veľmi zriedkavé. Medzi zriedkavé komplikácie patrí vyskytnúť hematóm či infekcia v rane. Z neskorších ťažkostí je potrebné spomenúť zväčšenie pooperačnej jazvy, ktoré je často nepredvídateľné, a ktoré často súvisí s individuálnou odlišnosťou hojenia pacienta. Toto zväčšenie jazvy môže byť dočasné a väčšinou zmizne do 12 až 18 mesiacov po operácii, výnimočne však môže pretrvať aj dlhšie a vyžiadať si následnú liečbu.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať  02 206 206 90        Pre bližšie informácie o cene zákroku si pozrite náš cenník.

Neboli nájdené žiadne záznamy.
Úprava pŕs bez implanátov, narkózy a rezania - CristalBody           od 2 200 €
Modelácia prsníkov, zdvihnutie prsníkov – Mastopexia                    od 2 000 €
 

Eliška, vek 52, Bratislava

Veľmi pekne ďakujem klinike Victoria Regia za starostlivosť a aj za zákrok. Bola som milo prekvapená prístupom celého tímu kliniky. Od samotnej konzultácie až po operáciu. Samozrejme som bolesti po zákroku mala, ale nebolo to nič, čo by sa nedalo vydržať.
S tým ako vypadajú moje prsia teraz som maximálne spokojná.
Vrelo odporúčam túto kliniku.

Anna, vek 38, Rožňava

Po kojení som mala naozaj vážny problém s ochabnutými prsiami.
Klinika VR mi vyšla v ústrety. Dokonca som absolvovala konzultáciu cez víkend.
Zákrok dopadol podľa mňa veľmi dobre.
A ja som pre svoju drahú polovičku doma opať žensky atraktívna.
Ďakujem

Eva, vek 57, Žilina

Vek jednoducho nezastavím. A moje prsia boli naozaj veľmi ochabnuté.
Ďakujem za pomoc priatelia vo Victoria Regia.

Milada, vek 49, Břeclav

Nemám čo dodať.
Profesionálny tím, skvele odvedená práca. A predovšetkým ten výsledok stojí zato. 
Som spokojná.
Verím že sa na kliniku ešte dostanem s mojim problémovým nosom. Korekciu pŕs zvládli perfektne.
Ďakujem.

Pooperačný režim a obmedzenia

Pooperačná starostlivosť na klinike avelane sa pri modelácii prsníkov výrazne nelíši od režimu po zväčšovaní, či zmenšovaní prsníkov. Po prepustení do domácej starostlivosti na druhý deň po operácii však pacientka je viac-menej samostatná a nepotrebuje asistenciu. Napriek tomu ešte pár dní po operácii môže pociťovať bolesť, či nepríjemné pocity v operovaných oblastiach, ktoré sa dajú utlmiť bežnými analgetickými prípravkami. Dôležitou súčasťou pooperačnej starostlivosti je nosenie fixačnej podprsenky najmenej 5 týždňov po operácii. Tá pomáha fixovať prsia a chráni ich pri pohybe a spánku. S návratom do pracovného procesu možno počítať v priebehu jedného až dvoch týždňov po operácii v závislosti od priebehu hojenia a náročnosti práce. Fyzickej záťaži sa treba vyhýbať minimálne 8 týždňov od operácie a slnečnému žiareniu, resp. soláriám by ste sa mali vyhýbať aspoň 6 mesiacov po operácii, kvôli nepriaznivému vplyvu žiarenia na hojenie, resp. sfarbenie jaziev.

Nebuďte sklamaná, ak vaše prsia po operácii nebudú vyzerať tak, ako ste si ich predstavovali. Hojenie je dlhodobý proces a konečný výsledok operácie bude viditeľný až po niekoľkých , približne 3  až 6 mesiacoch. Treba počítať s tým, že ešte samotné pooperačné opuchy sa budú postupne vstrebávať počas jedného až troch mesiacov od operácie a asi 2 mesiace po zákroku budú v dolnej časti prsníkov pretrvávať kožné záhyby, ktoré neskôr spontánne vymiznú.